Совет за сите жени: Спојте ги двата прста од ногата! Нешто НЕВЕРОЈАТНО ќе се случи!

12 декември, 2020
тп

Повеќето од нас стојат на нозе многу долго, во обувки, а за жените е уште поспецифично ако тие се на нивните потпетици.

За да ја намалите болката во нозете, треба да притиснете на одредени нерви во стапалата. Овие нерви се на два прста, едноставно со помош на фластер, не премногу тесно за да ви застане крвта, но не премногу лабаво за да падне. Така, можете да ги залепите третиот и четвртиот прст или вториот и третиот, пробајте кој спој најмногу ви одговара.

Загарантирано е дека ќе биде полесно да носите потпетици, а болката во нозете ќе се намали.

Еве уште неколку трикови кога станува збор за стапалата и чевлите:

Ставете ги во вреќа и замрзнувач еден час, извадете ги од замрзнувачот, ставете подебели чорапи и поносете ги.

Користете пчелин восок.

Нанесете дезодоранс на страните на потпетиците за полесно да се носат.

Понекогаш носењето потпетици може да биде предизвикувачко и малку болно. Но, ако ставите малку дезодоранс од секоја страна, тоа ќе ви помогне нозете полесно да се движат во чевелот.

Нанесете дезодоранс за да спречите плускавци.

Ставете јагнешка волна во чевлите за да не се лизгаат стапалата.

Исчистете ги стапалата или чевлите со бебешка пудра.

Некои патики, особено оние што ги носиме за трчање, лесно можат да создадат плускавци. Но, користењето дополнителна дупка за патиките ќе обезбеди дополнителна поддршка и спречува триење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris