СЗО го открива единственото нешто на кое треба да се придржуваме СИТЕ за да се спречи ширењето на коронавирусот

19 ноември, 2020
earth-50547341920-830x0

Ако би биле подисциплинирани, на пандемијата наскоро ќе ѝ дојде крајот

Може да се избегнат нови воведување мерки за карантин во Европа, а еден од можните начини да се постигне тоа е да носат маски речиси сите граѓани, рече регионалниот директор на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуг.

На прес-конференцијата, Клуг рече дека стои зад неговото тврдење дека може да се избегне воведување карантин и дека тоа е последна мерка.

Ако 95% од граѓаните носат маски, карантин нема да биде потребен, посочи тој.

Регионалниот директор на СЗО за Европа рече дека основните училишта треба да останат отворени и додаде дека децата и адолесцентите не се иницијатори за ширење на корона вирусот и затворањето на училиштата не е ефикасно, пренесува Rojters.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi