Таа има совршен тен благодарение на само една навика: Верувале или не, вака Џенифер Лопез го одржува својот младешки изглед! (ФОТО)

3 декември, 2020
јел

Жените ширум светот и завидуваат на нејзиниот изглед, а таа вели дека само една навика е одговорна за нејзиниот добар изглед. Џенифер Лопез (51) изгледа подобро од кога било. Таа нема ниту една брчка на лицето, а тенот и е совршен. Ако сте се прашувале како го прави тоа, еве го одговорот.

Верувале или не, таа вели дека никогаш не отишла под „нож“ и дека естетските процедури не се нешто што ја интересира.

“Јас не сум личност за тоа, но немам ништо против луѓето да одат на пластични хирурзи. Сакам да се грижам природно за себе, со билни креми и серуми. Не велам дека можеби еден ден нема да одам да направам ботокс, но досега навистина немав потреба “.

Па, како изгледа толку добро тогаш?

Нејзината тајна се крие во маслиновото масло и кремот со заштитен фактор.

“Тие се мои сојузници за убавина многу години. Жените претежно трошат пари на скапи креми и ги забораваат основите – без УВ-заштитени креми не смеете да ја напуштате куќата, дури и кога е зима. Овие креми ги користам од мојата 20 година. и мислам дека ми дадоа добар тен и лице без брчки. Сонцето е многу штетно и имам потреба од добра заштита “.

Покрај кремот со заштитен фактор, таа секоја вечер нанесува и маслиново масло на кожата, за која вели дека длабоко ја хидрира и ја враќа еластичноста на кожата. Покрај тоа, таа посетува козметичар еднаш месечно.

“Не е тешко да се има совршен тен, едноставно не заборавајте на кремот со заштитен фактор. Тоа е мојата тајна”, вели таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris