Топ 10 намирници за зголемување на пенисот!

7 мај, 2020
penis

Здравата исхрана има значителни здравствени придобивки, вклучувајќи ги и придобивките од зголемувањето на пенисот.

Природното зголемување на пенисот е сигурно, ефтино и здраво, а најдобрата храна за зголемување на пенисот е:

Лук – истражувањата покажаа дека лукот е одличен стимулиратор на циркулацијата на крвта кон срцето и има многу други придобивки. Но, она што повеќето не го знаат е дека лукот ја стимулира не само циркулацијата на крвта кон срцето, туку и циркулацијата на крвта во пенисот.

Лосос – Лососот е богат со масни киселини Омега 3. Храната која ја стимулира циркулацијата помага во одржување на подолга и посилна ерекција.

Банани – Една од најдобрите намирници за зголемување на пенисот.

Кафе – Внимавајте да не претерувате. Мали количини на кофеин можат да го забрзаат метаболизмот и протокот на крв. Кафето исто така помага при издржливост за време на сексуалниот однос.

Остриги – Одлична храна за зголемување на пенисот, бидејќи содржи цинк и витамин Б6, кои се исклучително важни за покачување на нивото на тестостерон. Ако идејата за јадење остриги не е прифатлива за вас, производите од апетисани и разни семиња се алтернатива.

Овесна каша – овесната каша содржи влакна кои го „чистат“ холестеролот, одржувајќи го крвниот систем и крвните садови мазни и растегливи, што е важно за секој маж и со тоа придонесува за природно зголемување на пенисот.

Во подолжение погледнете ТОП 10 намирници за зголемување на пенисот!