Ако не сакате да имате брчки и темни подочноци, не одете на спиење без оваа маска!

23 јули, 2020
m,aska

Хидратацијата на зоната околу очите е многу важна, доколку не сакате на тоа место да ви се појават брчки предвреме

Стареењето на кожата и појавата на брчки е неизбежна во еден момент, но за да го продолжите периодот без нив, кожата мора да биде доволно хидрирана и негувана.

Маските што можете сами да ги направите се одличен додаток за нега, покрај кремовите.

Најмногу поради тоа што се на природна база и никако не можат да ви наштетат, а освен тоа, ги правите сами, па точно знаете кои состојки ги користите.

Со оваа маска ќе ѝ ја вратите еластичноста на кожата околу очите, а темните кругови ќе бидат минато.

Бадемово масло и мед

Оваа маска, освен што ќе ви пружи хидратација, ќе ви помогне и во отстранувањето на темните подочници и „пеглањето“ на ситните брчки. За најдобри резултати користете ја 2 пати неделно.

Измешајте една лажица масло и една лажица мед.

Нанесете ја пределот под очите и оставете ја така неколку минути и потоа измијте ја.

Маска од кафе

Оваа маска им е омилена на многу жени. Таа ја намалува отеченоста околу очите. За приготвување ќе ви треба лажиче кафе и лажиче мед.

Измешајте ги и нанесете ги, а потоа оставете ја да дејствува околу 10 минути. Потоа, измијте ја и можете да го додадете кремот што го користите за пределот околу очи.

Овие маски најдобро е да ги нанесувате пред да одите на спиење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi