Измешајте ги овие состојки и стриите ќе исчезнат засекогаш: Домашен мелем кој загарантирано дава резултати! (РЕЦЕПТ)

26 јули, 2020
Annotation 2020-07-26 150541

Потребни ви се само неколку состојки за да го подготвите, а резултатите нема да изостанат

Стрии претставуваат главен естетски проблем што ги мачи многу жени. Тие се појавуваат по големо губење на тежината или зголемување на телесната тежина, но често се јавуваат за време на бременоста.

За среќа, многу природни мелеми можат да помогнат во решавање на овој проблем, а ние ви носиме рецепти за подготовка на 2-та најефикасни.

Овие мелеми се нанесуваат после туширање со нежно триење на кожата во кружни движења.Ако ги користите редовно, најмалку 2 месеци, ќе забележите дека стриите исчезнуваат лесно.

Мелем од масло од кајсија

-половина чаша шеа путер

-половина чаша кокосово масло

-6 лажици масло од кајсија

-половина лажичка сушен ѓумбиров корен

8 Amazing Benefits of Apricot (khubani): The Nutritional ...

Подготовка:

Ставете ги исушениот ѓумбир и маслото од кајсија во сад, почекајте да се загрее и оставете го на средно ниска температура 30 минути, за ѓумбирот да ги ослободи сите свои лековити својства.

Потоа процедете, па вратете го маслото во садот и додадете ги маслото од шеа и маслото од кокос. Загрејте го додека не се стопи и добро измешајте. Кога ќе ја добиете мелем, тргнете го од шпоретот и истурете го во стаклени тегли.

Мелем со масло од лаванда

За овој мелем ќе ви бидат потребни следниве состојки:

-2 лажици мед

-3-4 капки масло од лаванда

-половина чаша путер од какао

-половина чаша маслиново масло

6 Reasons to Use Lavender Oil for Skin | 100% PURE

Подготовка:

Се топи путерот на пареа, а потоа додадете го медот и маслиновото масло. Ставете масло од лаванда на крајот, кога сите состојки се добро комбинирани. Кога смесата ќе се олади, мелемот за стрии е подготвен.

Забелешка: Чувајте го мелемот на собна температура, добро заштитен од светлина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi