Како сами да ја исчистите кожата како професионалец: Совети од кои вашата кожа ќе заблеска како по козметички третман!

20 јули, 2020
Annotation 2020-07-20 144654

Покрај фактот дека одењето кај професионалец е неопходно од време на време, можете да ја исчистите кожата ефикасно, темелно и безбедно дома, а ефектот ќе биде wow „“ со неколку едноставни совети.

Покрај соодветната домашна нега, третманите за лице, од време на време, се неопходни за вашата кожа да биде убава, сјајна и хидрирана.

Но, постои начин длабоко да ја исчистите, хидрирате и нахраните вашата кожа – сè сами, дома и без никакви проблеми. Покрај тоа што е скоро подеднакво ефикасен, овој третман ќе ве чини 0 динари!

Оваа ефективна алтернатива се состои од неколку чекори.

Еве неколку совети како правилно и темелно да ја исчистите кожата дома дома без да ја оштетите.

Пареата ги отвара порите и ја зголемува циркулацијата, што ја ослободува кожата од нечистотија, вишок маснотии и мртви клетки. Подгответе тенџере со вода што ќе го оставите да зоврие. Добро е да се користи дестилирана вода за таа намена, бидејќи водата од чешма е полна со хлор, што не е добро за кожата.

Откако водата ќе зоврие, истурете ја во поширок сад што поднесува топлина – керамика или стакло, а не пластика. Можете да додадете неколку капки есенцијално масло (нане, камилица, зелен чај) во водата, што има освежувачки ефект.

Земете крпа, ставете ја над главата, наведнете се што е можно поблиску над садот со топла вода и испарете ја кожата. Парењето треба да продолжи додека водата не се излади (околу десет минути).

Откако ќе завршите со парење, сите токсини и нечистотии ќе излезат од вашата кожа – тогаш е време да направите маска за лице што ќе ја нахрани и хидрира кожата.

Изберете маска за вашиот тип на кожа, нанесете ја на лицето и држете ја околу 15-20 минути, а потоа исплакнете го лицето со млака вода и исушете.

Предлози за маска за лице:

Маска за зрела кожа – две лажици сок од лимон, половина лажичка мед, четири лажици овесни снеггулки. Добро измешајте ги сите состојки и нанесете на лицето.

Маска за сува кожа – Измешајте една смачкана банана и една лажица мед, а потоа нанесете на кожата.

Маска за мрсна кожа – Измешајте една лажица глина со лажица мед и неколку капки кокосово масло.

Откога маската ви отстојала на лицето и сте ја испариле, нанесете хидратантен крем во малку подебел слој, како завршен допир. Веднаш по третманот, ќе видите како вашата кожа ќе заблеска и ќе биде помека на допир, поблескава и еластична.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi