Коса како од бајка: Еве што треба да додадете во шампонот!

3 април, 2020
tus

Редовната нега е секако една од клучните работи што ги правиме за таа цел, но колку внимание посветувате на самиот скалп?
Дали знаете како најлесно да ги отстраните мртвите клетки на кожата кои се наоѓаат на него, а без да ве чини многу? Па, решението е тука!
Додадете лажица шеќер во шампонот! Зошто? Затоа што токму тоа ќе направи нежна ексфолијација на вашиот скалп. Не само што ова ефикасно ќе ги отстрани мртвите клетки на кожата и другите нечистотии од вашиот скалп, туку исто така ќе му овозможи на регенератотот поефикасно да ја храни косата и да ја обезбеди влагата што и е потребна.
Колку често би требало ова да го правите? Исто како во случајот со вашето лице, премногу честа употреба на пилинг може да ја исуши кожата. Најдобро е да се повтори оваа постапка помеѓу секоја трето и петто миење на косата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi