Моќта на јаболковиот оцет: Чисти дамки од лицето, помага во слабеење, ја чисти кожата

6 август, 2020
дфгфд

Ако сè уште користите јаболков оцет само за салата, многу пропуштате. Чудно како што звучи, овој сосема природен, повеќенаменски додаток во кујната е исто така одличен сојузник на здрав и убав изглед. Сè што ви треба е органски, нефилтриран и непастеризиран јаболков оцет и малку време.


1. Тоник за лице

Откако ќе започнете да го користите во нега на кожата, ќе видите дека јаболковиот оцет може да направи чуда на кожата. Работи на осветлување, отстранување на пигментните точки и затегнување на кожата, давајќи и сјај.

Homemade Apple Cider Recipe - How to Make Easy Hot Apple Cider


2. Отстранување на нечистотии од косата

Дали некогаш сте забележале како вашиот шампон престанал да функционира по неколкунеделна употреба, принудувајќи да купите нов што ќе ви даде ново чувство? Причината за ова може да биде акумулација на маснотии и нечистотија. Лесно е да се заборави дека скалпот е како кожа на лицето и понекогаш треба длабоко чистење, објаснува Хамерман.


3. Управувач на опекотини

Ако мислите дека триењето на јаболков оцет на црвена и топла кожа ќе направи повеќе штета отколку добро и ќе ве натера да врескате – не сте во право. Без разлика дали станува збор за согорување или ракување со нешто жешко, ставете малку неразреден оцет од јаболков и аминокиселините во него ќе помогнат во хидрирање на кожата и намалување на иритација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris