Правилно или погрешно? Избегнете ги грешките и нашминкајте се како професионалец (ВИДЕО)

15 јули, 2020
sminka 2

Шминката е тука за да истакне сè што е убаво на вашето лице и да ги сокрие малите несовршености

Без разлика дали сте почетник или професионалец, само ве интересира исклучиво дневна или вечерна шминка, има некои основи и правила што можеме да ги наречеме златни и некои производи што ќе ја направат вашата шминка да изгледа како професионална креација на професионален шминкер.

Професионалните уметници за шминка почитуваат одредени чекори кога станува збор за примена на производот на лицето, затоа што тоа го дава најдобриот конечен ефект.

Ви претставуваме видео во кое се прикажани класичните грешки што ги правиме свесно или несвесно кога нанесуваме шминка.

Уметникот за шминка на едната страна на моделот користи техники што се точни и треба да се користат, а оние кои се неточни од другата страна на лицето.

Видеото објаснува сè чекор по чекор, и секако има совети што треба да ги следите за да се нашминкате како професионалец.

Првиот и основниот чекор е правилно да го подготвите лицето за шминка. Повеќето жени не го прават тоа, а тоа е едно од задолжителните правила. Пред шминката, кожата на лицето мора да се исчисти. На исчистената кожа шминката ќе биде многу потрајна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi