Природното е најубаво: Карантинскиот изглед на Никол Кидман го потврди ова правило

9 април, 2020
никол кидман

Толку години, таа се обидуваше да изгледа поинаку, за да на крај сфати дека природниот изглед е оној кој најдобро и одговара, како и сите нас.

Се чини дека многумина, благодарение на овие вондредни услови во кои сите се наоѓаме во изолација во сопствениот дом, ќе сфатиме многу работи – за нас самите, за нашите односи со другите луѓе, светот и нашиот изглед.

Една од тие луѓе е познатата актерка Никол Кидман, која неколку години беше критикувана за нејзиниот „неприроден“ изглед, поточно за бројните видливи естетски интервенции што ги направи на нејзиното лице, за кои луѓето веруваат дека тоа воопшто не и требало.

Но, тоа го знае само Никол, а ние се обидуваме да не ја судиме.

А, она што ние сигурно го поддржуваме е природен изглед, дури и ако е само во форма на коса, во овој конкретен случај наречен Никол Кидман.

„Секогаш се обидував да изгледам како типична австралиска убавица од билборд. Девојка која минува цел ден на плажа, сјае благодарение на бронзениот тен, а ветрот ја гали нејзината долга руса коса. Ова е причината зошто со години упорно ја исправував косата. Сепак, сега можам да кажам само една работа: Што точно размислував? “

Никол Кидман има прекрасна, кадрава, портокалова коса со црвеникави и кафени тонови – тоа е всушност нејзината природна состојба и боја на коса.

Некои можеби се сеќаваат на почетокот на нејзината кариера, кога за прв пат глумеше со Том Круз во Days of Thunder (1990), а две години подоцна во феноменалниот Far and Away, исто така со Том.

Оттогаш, до денес, актерката доста експериментираше со нејзината боја и изглед на коса, но се чини дека природното најдобро и прилега.

Во галеријата погледнете ги сите нејзини одлични промени, благодарение на бојата, должината и стилот на косата, додека во продолжение се нејзините најнови објави на Инстаграм на кои има природна коса.