Жена споделила ефикасен рецепт за проширени вени и испукани пети: За кратко време ќе добиете резултат на бебешка кожа!

27 јули, 2020
peti

57-годишна жена сосема ги излечила проширените вени и испуканите стапала.

Една жена го споделила своето искуство со проширени капилари и открила како го решила нејзиниот проблем…

„Уште на 20 години почнаа да ми пукаат капиларите на нозете. На 30 години не можев да носам здолништа, бидејќи нозете ми изгледаа ужасно. Вените ми беа видливи, а петите испукани до крв.“

Потоа, таа некаде го прочитала овој рецепт, го применила и оттогаш нема никакви проблеми.

Постапката е едноставна: сомелете 10 таблети аспирин и помешајте ги со 250 мл силна ракија. Оставете го тоа да отстои два дена.

Навлажнете газа со овој раствор и нанесете го на петите и на нозете, а потоа завиткајте ги нозете во фолија и оставете ги така прекуноќ.

Наутро, измијте ги нозете со вода, избришете ги со сува крпа и намачкајте ги со крем. Повторувајте ја постапката секоја вечер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris