Време е да се вратиме на работа: Топ 5 деловни комбинации

4 мај, 2020
стил

Полека, но сигурно, животот се враќа во нормала. Повеќето луѓе се враќаат на своите работни места и го прекинуваат работниот период од дома, кога можевме да „скокнеме“ во удобна тренерка и да го оставиме изгледот во позадина.

Да се работи од канцеларијата сепак уште бара малку повеќе напор, затоа ви претставуваме неколку модни предлози кои можат да послужат како инспирација. Облечени вака нема никој да остане рамнодушен.

Плисираните скукњи се апсолутен моден хит. Првата асоцијација за оваа комбинација е дефинитивно успех.

Оделата никогаш нема да излезат од мода, а одело во впечатлива боја е совршен избор за првиот работен ден.

View this post on Instagram

Sweet suit

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Лелеави фустани и цветни дезени се задолжителни за оваа пролет.

 Ништо помалку трендовски не се комбинезоните.

Оваа сезона, секоја жена со стил мора да има бели фармерки во нејзиниот гардеробер.

View this post on Instagram

•pull @zara •pantalon @bershkacollection

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on