Yamamay порачува #STAYHOME со стил

4 април, 2020
j

Сите направивме измени во нашиот секојдневен животен стил следејќи ги мерките на претпазливост и контроли кои се воведени ширум светот со пораката #StayHome, но не го запоставувајте вашиот стил, туку донесете ведрина во вашиот дом и кренете го расположението со пролетни облеки.

Додека работите од дома или се релаксирате во комплетниот комфор на вашиот дом, Yamamay претстави практична колекција. Пижами, ноќници, комбинезони и друга пријатна облека за дома, изработена од квалитетни материјали, како што се сатен и памук, се присутни во светло зелена боја на фстаци, светло сина и светло розова, и во весели пролетни мотиви.

Чувствувајте се пријатно, гламурозно и шик без да ја напуштите безбедноста на вашиот дом, а богатиот избор на пролетната колекција ви е на дофат и достапна на www.yamamay.com