Забавете го стареењето со овој лек!

19 мај, 2020
мед

Лук, лимон и мед е мешавина која во тибетанската медицина е позната како природен еликсир кој успешно го забавува процесот на стареење.

Потребно ви е:

Десет главици лук

Сок од десет лимони

Килограм домашен мед

Подготовка:

Ситно исечкајте десет главици лук и помешајте ги со еден килограм мед и сок од десет лимони.

Ставете ја смесата во тегла и оставете ја да отстои 8-10 денови.

Потоа, земајте по една лажица од овој природен еликсир два пати дневно, наутро на празен стомак и навечер пред последниот оброк.