Заштитува од студ и изгледа феноменално: Ова парче ќе доминира во есенската сезона! (ФОТО)

5 септември, 2020
145999_profimedia0216530326_ls

Секоја жена со стил оваа есен мора да има барем еден пончо

Ова парче е омилено на многу жени, а оваа есен станува повторно актуелно. Пончо ќе ве заштити од студ, па затоа е совршен за есенските денови, а освен тоа, изгледа апсолутно шик.

Оваа сезона, сите бои доаѓаат во предвид, но најчести ќе бидат оние со интересни дезени и светли нијанси.

Ова парче може да се носи со фармерки, но и со здолништа или фустани. Одлично оди со патики, но изгледа исто толку добро во комбинација со потпетици.

Ниту славните дами не можеа да одолеат на овој тренд, па често можевме да ги видиме во ова парче. Ви донесуваме неколку предлози за тоа како можете да направите пончо без грешка.

Погледнете ги фотографиите и ако веќе не сте, земете еден со интересен дизајн. Таа инвестиција сигурно ќе се исплати.