Еве како да ги оправите вашите бели дробови од последиците на корона вирусот – овој лек е спас за телото!

22 август, 2020
bd

Кога вирус или бактерија влегува во телото, количината на шлајм значително се зголемува, така што има потреба од чистење на дишните патишта. Ова најчесто се прави со производи засновани на растение од смрека или борово млеко.

Чајот од растение од смрека ви овозможува:

Бронхијална дезинфекција;

Ги ослободува белите дробови и го подобрува снабдувањето со кислород.

Подготовка: Потребни ви се иглички од младо растение на смрека кои се меки и имаат светлозелена боја. За да направите инфузија, потребни ви се најмалку 3 кг. Измијте ги и ставете ги во стаклена тегла, наизменично ставајќи слој од растението,и слој на шеќер. Пополнете ја теглата до врвот, а потоа покријте ја и оставете ја во фрижидер. По 3 недели, иглите ќе ослободат сок, а теглата ќе се наполни со зелена, миризлива течност. Процедете ја течноста, па ставете ја во друга тегла и чувајте ја во фрижидер.

Земате три пати дневно по една лажичка. Не мора да го земате лекот на празен стомак.

Кога ја пиете целата смеса, може да сметате дека чистењето на белите дробови е завршено.

 Се препорачува да го користите овој лек еднаш годишно.

Борово млеко за чистење на белите дробови

 Употребата на бор од млеко за чистење на дишните патишта е особено корисна за пушачите и оние кои честопати страдаат од бронхитис или пневмонија. Готвењето бор од млеко не е тешко:

1.Земете три млади шишарки (зелени) и добро измијте ги под проточна вода;

2.Ставете го садот на плоча за готвење, додадете малку смола од бор (лажичка);

3.Додадете ги младите шишарки;

4.Истурете чаша млеко и оставете ја да зоврие;

5.Кога ќе зоврие, истурете го млекото во термос и оставете го да отстои, добро покриено 3 до 4 часа.

6.Процедете преку газа или ситно сито.

 Добиеното борово млеко треба да се пие два пати на ден (наутро, на празен стомак и навечер пред спиење). Во наредните два дена, подгответе уште две дози на ова млеко со истата постапка. После три дена, направете пауза, а потоа повторете го лекот 3 дена.

Пијте борово млеко еден месец во интервали од 3 дена.

Боровото млеко е здрав производ, содржи есенцијални масла кои го штитат респираторниот тракт од вируси и бактерии. Смолата делува како средство за врзување што собира слуз и брзо го исфрла од белите дробови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris