Еве како да се справите со габична инфекција на ноктите: После ова, болеста не се шири и не се враќа!

23 јули, 2020
nokti

Габичките на ноктите се многу вообичаена болест, но постои едноставно решение за нив

За да се ослободите од габичките на ноктите во домашни услови, потребно ви е само ова:

  • Водород пероксид (хидроген) и обичен јод.
  • Прибор за маникир, кој вклучува ножици и турпија за нокти.

Ако ги имате наведените работи, следете ги овие чекори:

1. Отстранете ги со ножички сите проблематични делови на ноктот. Бидете внимателни за да не се повредите.

2. Земете ја најгрубата турпија за нокти и внимателно турпирајте го заразениот нокт колку што можете. Обидете се да отстраните колку што можете повеќе од заразениот нокт.

3. Земете парче памук, потопете го во хидроген и ставете го на секој нокт, така што потопениот памук ќе ви ја покрие плочката на ноктот. Отстранете го памукот и оставете го хидрогенот сам да се исуши и да дејствува 15 секунди. Хидрогенот ги гори габичките како оган. Повторете го ова 3 до 4 пати.

4. Потоа, земете памук, потопете го во фармацевтски јод и премачкајте го секој нокт. Оставете да се исуши. Нека не ве лажи кафеавата боја на ноктот – тоа е последица од јодот, која со текот на времето ќе се избрише и тоа ако редовно ги миете рацете со сапун.

Ако една недела ја практикувате оваа процедура, ќе се ослободите од габичките на ноктите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi