ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Со овој моќен пијалок вие спиете, а килограмите се топат!

15 декември, 2020
55_1000x0

Звучи предобро за да биде вистинито, додека спиете килограмите се топат! Нутриционистите потврдија дека е можно ако го испиете овој моќен пијалок.

Состојки:

2 лажици сецкан магдонос,

1 чаша вода,

малку цимет,

малку јаболков оцет,

1 лажичка мед,

1 лажичка ѓумбир,

сок од 1 лимон

Подготовка: Ставете ја водата да зоврие, додадете магдонос и оставете да се излади. Процедете, па додадете ги другите состојки. Пијте го овој пијалок секоја вечер еден час пред спиење две недели. Ако сакате да продолжите, направете пауза од најмалку три дена, а потоа повторете.