Научниците откриле 6 видови на корона вирусот, сите со поинакви симптоми

20 јули, 2020
ффффф

Научниците идентификуваа шест различни видови на вирус КОВИД-19, секој со специфични симптоми. Овој важен наод може да им помогне на лекарите полесно да утврдат кои пациенти се под најголем ризик. Се верува дека различни симптоми можат да укажат на сериозност на здравствената состојба и дали на одреден пациент му е потребен респиратор или некој друг вид болничко лекување.


1. Како грип, без вид треска – главоболка, губење на чувството за мирис, болка во мускулите, кашлица, суво грло, болка во градите, без треска

2. Како грип, со вид на температура – главоболка, губење на чувството за мирис, кашлица, суво грло, засипнатост, температура, губење на апетит

3. Гастроентеролошки тип – главоболка, губење на чувството за мирис, губење на апетит, дијареја, суво грло, болка во градите, без кашлица

4. Тешка фаза 1, со замор – главоболка, губење на чувството за мирис, кашлица, треска, засипнатост, болка во градите, прекумерен замор

5. Тешка фаза 2, со конфузија – главоболка, губење на чувството за мирис, губење на апетит, кашлица, треска, засипнатост, суво грло, болка во градите, прекумерен замор, збунетост, болка во мускулите

6. Тешка фаза 3, респираторни и абдоминални проблеми – главоболка, губење на чувството за мирис, губење на апетит, кашлица, треска, засипнатост, суво грло, болка во градите, прекумерен замор, збунетост, болка во мускулите, скратен здив, дијареја

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi