Нов вид на Корона вирус се појави во Велика Британија!

15 декември, 2020
гдфгафдгфадгфда

Во Велика Британија е идентификуван „нов вид“ на вирусот корона, за која се верува дека предизвикал побрзо ширење на инфекцијата на југоистокот на земјата, изјави министерот за здравство, Мет Ханкок, пренесува Sky News.

– Овој вид може да биде позаразен од претходните видови на коронавирус – истакна Ханкок. Според него, многу е веројатно дека вакцината ќе го придобие овој вид на вирус и дека мутацијата на вирусот нема да предизвика поголема смртност од претходните мутации. „Можно е нова мутација да биде виновна за ненадејниот пораст на позитивните случаи во Лондон и југо-истокот на Англија“, рече Ханкок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi