Водата SASI ги топи маснотиите во стомакот: Брзо ќе изгубите 8 килограми и ќе имате тенок струк!

15 септември, 2020
насловнаж

Пробајте ја познатата диета со магична состојка: вода со вкус со која се губат дури аосум килограми за еден месец!

Со оваа диета ќе го подобрите варењето, ќе ја решите вишокот тежина и ќе го исчистите организмот од токсини!

Оваа диета е дизајнирана пред 12 години и ја користат многу светски sвезди. Создадена е со вкрстување на волшебната вода Саси и менито за топење на масните наслаги од желудникот. Резултатот е фантастичен!

Диетата се спроведува во две фази: првата трае четири дена, а втората четири недели. Првиот ги намалува надуеноста и запекот, а се состои од чаша вода и мени од 1.200 калории.

Првата фаза ја намалува надуеноста, втората дава рамен стомак!

Првата фаза – четири дена пиете вода саси и јадете туна, пилешко и мисиркино месо, зеленчук и овошје. Шеќерот, тестото и кафето се забранети. Два килограми се изгубени.

Втората фаза – не пијте ја целата вода и јадете четири оброци од 400 калории. Задолжително е барем еден оброк да содржи семе од лен, семки од сончоглед, како и ореви (или нивни производи како путер од кикирики), чоколадо, маслинки и авокадо.

Пример за мени е: за појадок овесна каша со ореви, за ручек интегрален леб, салата, сирење со малку маснотии, шунка, риба. За појадок, јадете, на пример, хумус и свежи црвени пиперки, и за вечера, риба на скара, бадеми и варен зелен грав.

Вода SASI подготовка:

Состојки: 2 литри вода, 1 лажичка рендан ѓумбир, 1 лимон, 1 свежа краставица и 12 лисја нане. Излупете краставица и исечете ја на тенки парчиња, како и лимон. Сè е измешано да стои преку ноќ и да се пие во текот на утрешниот ден.