Зошто не е добро да чувате чаша вода покрај креветот

26 јули, 2020
dfdfd

Дали пред да легнете, имате навика да ставите чаша вода покрај креветот? Иако е корисно ако сте жедни среде ноќ, експертите веруваат дека има неколку недостатоци во оваа навика.

Комарците, мувите и другите инсекти можат да влезат во чаша вода што ја оставате да стои цела ноќ, а на неа ќе паднат прашина и друга нечистотија. На крајот, наместо чаша освежувачка вода, наутро ќе пиете млака течност со многу нечистотија. Ако наполнете чаша со вода од чешма, веројатно има хлор кој се додава во водата за пиење за дезинфекција. Во текот на ноќта, хлорот ќе започне да испарува, така што водата може да го промени својот вкус до утро.

Пиејќи една голтка вода од чаша пред да заспиете, можете да оставите милион бактерии што ќе поминат во водата. Значи, ако одлучите да земете голтка од таа вода наутро, ќе проголтате многу бактерии. Многу луѓе покрај креветот ги полнат своите мобилни телефони или имаат приклучоци за часовник, светло… Ако случајно ја погодивте чашата со раката ноќе, истурате вода, што може да доведе до распрскувачки уреди и приклучници, а во најлош случај да предизвикате краток спој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris