Жена го шокирала судот: Сакала да се разведе затоа што сопругот ја сакал премногу!

31 август, 2020
развот

– Сакав да се расправам со него. Не ми треба живот во кој мојот сопруг се согласува со сè – една незадоволна жена се пожали пред судот.

Муслиманка од Индија го замоли судот во Шарија за развод, најверојатно од најбизарната причина досега – затоа што нејзиниот сопруг премногу ја сака.

Една жена од индиската област Самбал во сојузната држава Утар Прадеш, чиј идентитет не го откриваат тамошните медиуми, е во брак со нејзиниот сопруг веќе 18 месеци. На прашањето за објаснување на нејзиното барање за развод, жената рече дека нејзиниот сопруг премногу ја сакал и никогаш не се расправал со неа, што е едноставно неприфатливо за неа, пишува Одити централ.

 – Тој не ми вика и никогаш не ме изнервира. Тој дури готви за мене и ми помага во домашни работи. Секогаш кога грешам, тој секогаш ми простува. Сакав да се расправам со него. Не ми треба живот во кој мојот сопруг се согласува со сè – се жалеше незадоволната жена.

Збунетите свештеници од шеријатскиот суд веднаш го отфрлија нејзиното барање, велејќи дека тоа не е сериозно и дека треба самите да ги решаваат своите проблеми.

Откако нејзиното барање за развод беше одбиено, жената се обрати до членовите на локалниот совет, но тие исто така одбија да се мешаат во нејзиниот брак откако ја слушнаа. Сопругот на жената се бранеше дека тој само сакаше да биде совршен сопруг, според тамошните медиуми. Тие исто така забележуваат дека ова не е прв ваков случај. Сличен случај беше пријавен и во Обединетите Арапски Емирати минатата година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris