Жените во Македонија ставаат паста за заби на ноктите! Резултатите се неверојатни! (ВИДЕО)

24 ноември, 2020
жени

Негата на ноктите е секојдневна рутина за убавина на жените, но некои дами се измачувани од кршливи нокти кои се лупат.

Овој проблем доаѓа до израз особено во зимските денови поради студениот воздух кој лошо влијае на нашите нокти.

Може да побарате помош во спречување на кршењето на ноктите во паста за заби. Да, добро прочитавте! Трикот со паста за заби го полуде интернетот, а многу корисници на Тик Ток и ЈуТјуб ставаат паста за заби на ноктите.

Кога ставате паста за заби на вашите нокти, оставете ја да делува неколку минути и потоа исплакнете. Експертите тврдат дека пастата за заби не го забрзува растот на ноктите, но може да ги олесни ноктите.

Ако сакате црвен лак или други потемни нијанси, овој трик е одлично решение за вас бидејќи ќе ги отстрани тврдоглавите остатоци од лакот, бидејќи содржи водород пероксид, кој делува како белење, велат експертите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi