Знаци кои кажуваат дека вашиот партнер ве лаже: Само гледајте го и ќе знаете дали ја зборува вистината

25 декември, 2020
коко

Кога станува збор за партнерство, многу од нас користеле лаги, барем оние „белите“, но искреноста мора да биде клучен фактор во врските.

Но, како може да знаете дали вашиот партнер ве лаже? Па, според експертите за говор на тело, постојат некои многу суптилни знаци што треба да ги барате.

Триење уши
Лажговецот потсвесно ќе се обиде да го блокира звукот на лагата што ви ја кажува или може да му го истрие увото за да ве одвлече од прекинување контакт со очите и да го одвлече погледот за време на разговорот. Партнер кој ја избегнува вистината, исто така, ќе се обиде на секој начин да го заврши разговорот, можеби дури и велејќи дека не сака да го продолжи.

Допирање на носот
Клучниот знак за кој треба да внимавате е ако многу лесно го протриваат дното на носот, а прстите потоа преминуваат преку устата во обид да ги прикријат невистините што ги изговараат.

Допирање на устата

Допирање на устата честопати може да се користи несвесно за да се потисне она што го зборува лажливецот. Овој гест понекогаш е маскиран со лажна кашлица, иако ќе се користи помалку со вирусот корона.

Триење на задниот дел од главата
Некои луѓе можат да ја повлечат јаката или да го допираат задниот дел од главата додека лежат. Чешањето може да покаже дека лажливецот чувствува трнење во вратот и лицето кога кажува лаги поради чувство на топлина или потење.

Затворање на очите
Последниот знак дека ве лаже е кога ќе ги затворат очите или ќе погледнат настрана додека ви се обраќаат. На мажите ќе им биде потешко да ги тријат очите поинтензивно ако лагите што ги кажуваат се големи, додека жените веројатно ќе ја мачкаат областа под очите и ќе погледнат нагоре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris