БЕШЕ СЕКС-БОМБА ВО ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА Фаталната русокоса ги заведе Ал Пачино и Шварценегер, го растури „Бијело Дугме“, а денес, иако ја гази шестата деценија од животот, со својот изглед го одзема здивот (ФОТО)

18 февруари, 2021
joiner_1000x0

Направи меѓународна кариера правејќи интервјуа со светски познати имиња

Една млада девојка од малото село Лукавац во близина на Тузла, Дијана Бежировиќ, стана светска sвезда која правеше интервју со двајца папи, познати спортисти и политичари, го заведе Ал Пачино, а не ѝ одолеа ниту Горан Бреговиќ.

Дијана Бежировиќ им го одзеде здивот на мажите позирајќи на страниците претходно резервирани главно за голи американски девојки.

Дијана ја започна својата манекенска кариера како четиринаесетгодишничка, а во текот на осумдесеттите години важеше за секс-бомба на поранешна Југославија. Оваа Босанка тогаш направи завидна меѓународна кариера работејќи како новинар.

Фактот дека папата Јован Павле Втори ѝ дал интервју трипати, исто како Бенедикт Шеснаесетти додека тој сè уште бил кардинал, сведочи за тоа колку таа била успешна во новинарството. Ќе остане запаметено дека таа го направи последното интервју со славниот возач на Формула 1 Аиртон Сен.

На 1 мај 1994 година, Бразилец загина во несреќа за време на Гран при на Сан Марино, а Дијана разговараше со него за животот и смртта два дена порано.

– Го прашав зошто се крсти пред да влезе во автомобилот и дали знае што значи тоа. Многу луѓе не знаат зошто се крстат. Сен имаше најдобри одговори затоа што го истражуваше тоа, тој не беше површен. Второто прашање беше: „Што мислите кога возите 300 километри на час?“ или „Дали верувате во живот после смртта?“ Е, таму останавме најдолго. Тој имаше голема мисија на овој Свет. Мислам дека неговата смрт започна да ја буди совеста кај луѓето. Тој беше многу ранлив, се присетува таа во едно интервју.

Арнолд Шварценегер отворено ја нападна, а таа еднаш рече дека ја обвинија за распаднувањето на „Бјело дугме“.

– Живеев во Милано и се дружев со Владо Правдиќ, клавијатуристот на „Бјело дугме“. Тој беше заљубен во мене, но одеднаш се појави Горан Бреговиќ. И кога Горан сака нешто, тоа го добива. И тука започна конфликтот меѓу двајцата членови на бендот. А, дали Горан ме украде од Владо? Па, да!-Рече таа во една прилика.

Пред неколку години, Дијана ја промовираше книгата „Дијана“, во која ги опиша пикантелите од нејзиниот љубовен живот и дружењето со бројни познати личности.

Таа потсети дека Ники Лауда се бореше за неа, дека папата Бенедикт Шеснаесетти наја возеше  „веспа“, дека Род Стјуарт и Кевин Костнер ѝ се додворуваа и дека разговараше со папата Павле Втори иако беше„ пијана и во транс “ .

Дајана денес има 59 години и веќе подолго време живее во Лос Анџелес, а еве како изгледа сега!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi