ЦЕЦА ОТКРИ ЗОШТО НЕ САКА ДА СЕ ОМАЖИ ЗА БОГДАН: И двајцата сакаме само НЕСЕРИОЗНИ РАБОТИ!

21 август, 2021
991101_cecycover_ls

Пејачката си ја отвори душата

По спектаклот во Будва, пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ зборуваше за сите убави моменти во нејзината кариера, новиот албум, а се осврна и на емотивната врска со Богдан Срејовиќ.

Фолк дивата излезе на сцена во придружба на голем број музичари и покажа дека не штеди на квалитет:

– Апсолутно се обидувам да вложам иста количина енергија, сила, волја и емоции на секој концерт. Публиката е најдобриот параметар за тоа колку вредиш, не можеш да ја измамиш ако нешто е лажно. Порано носев оркестри и хор, но сега ситуацијата е поинаква исклучително поради короната.

Иако публиката пееше стари хитови, нѐ интересира дали пејачката работи на нов албум:

– Чекаме Марина да се опорави, таа е најважната алка во мојот тим. Слушам мелодии, не сум мрзелива, има неколку песни, но повторно велам, се чека Марина да го каже последниот збор бидејќи таа е таа што пишува приказни за тие мелодии.

– Јас ја навикнав мојата публика на поинаков начин на изразување. Не ја класифицирам музиката по жанрови. Никогаш не бегав од експериментирање, на пример песната „39 са 2“ беше сосема нова насока во тоа време. Мислам дека песната наоѓа изведувач. И дефинитивно ми требаат нови хитови и сакам нешто ново што е некаде природно.

Цеца дојде на црногорското приморје во придружба на својот избраник Богдан, па откри дали планира да ја направи сериозна нивната врска и можеби да стапне на лудиот камен:

„И двајцата сакаме само несериозни работи“, се пошегува таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi