Денес е голем хит на Јелена Карлеуша, a дали сте знаеле дека песната „ИНСОМНИЈА“ била наменета и за ОВОЈ пејач

7 март, 2021
Jelena-Karleusa-insomnija

Пуетот пропадна поради хаотичните односи со „Гранд“ продукција

Еден од најголемите хитови на Јелена Карлеуша досега, песната „Инсомија“, ги освои срцата на публиката за многу кратко време, а малкумина знаат дека, наместо со Мирза Хамзиќ, Ј.К требаше да ја отпее со друг колега.

Имено, во времето кога беше компонирана песната, Карлеуша имаше лоши односи со продукцијата „Гранд“, па наместо да пее со Милан Станковиќ, таа го отпеа дуетот со Хамзиќ.

Но, тоа не е сè, на Јелена ѝ беше понудена дуетската песна „У тебе ме не дирај“, која Гоца Тржан и Стефан Петрушиќ ја отпеаја на Гранд фестивалот, освојувајќи го третото место, но дивата одби да ја отпее.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris