Драма во Ѕвезда Гранда: Поради конфликтот меѓу Карлеуша и Марија Шерифовиќ, не е можно да се продолжи емитувањето на популарната емисија?!

30 март, 2021
кар

Исфрлувањето на натпреварувачката Вања Кнежевиќ од натпреварот „Ѕвезда Гранда“ по конфликтот со Карлеуша доведе до голем јаз меѓу Јелена и нејзината пријателка Марија Шерифовиќ, што го стави Саша Поповиќ во многу непријатна позиција пред продолжението на снимањето, што е закажано за 5 април.

Имено, поранешниот директор на „Гранд“ има за задача да ги помири Јелена и Марија и да овозможи непречено продолжување на работата на најгледаната емисија. Бидејќи Сале е познат по тоа што никогаш не туркаше проблеми под тепих, тој веќе ги направи првите чекори што водат кон помирување на двете големи музички sвезди.

Најголемиот проблем со кој се соочуваат Поповиќ е тоа што Марија и Јелена се приватно пријатели многу години, така што овој конфликт е многу подлабок, а незадоволството е поголемо и кај едните и кај другите. Исто така, никој од нив не е познат како некој што простува лесно. Напротив. Затоа, тој се обиде да ги донесе во неговиот дом во Опатија, сметајќи дека ќе биде полесно да разговараат во убава атмосфера, но не успеа во тоа, бидејќи и двајцата патуваа во странство по инцидентот. Она што е најинтересно и што ја покажува длабочината на јазот меѓу нив е што и Јелена и Марија го одбраа Дубаи како дестинација за релаксација. Во моментот, обајцата престојуваат таму, но во различни хотели и никој од нив не размислува да се обиде да воспостави контакт со другиот. Ова го намалува просторот за маневар на Поповиќ, бидејќи датумот на снимање е близу, па штом ќе се вратат, тој ќе се обиде повторно да стапи во контакт со нив и да го реши својот „Гордијански јазол“ – вели изворот за „Објектив“.

За потсетување, проблемот настана кога Јелена побара Вања Кнежевиќ, која се судри со пејачката, да биде дисквалификувана од споменатото натпреварување. Разочарана од оваа одлука, Марија се обрати до видео порака, во која го презентираше својот поглед на ситуацијата.

Јелена многу добро го разбра тоа. Голем проблем се појави без голема причина. Сè можеше да се реши многу подобро и полесно, и да не се користат груби и тешки зборови – рече тогаш Марија, а нејзиниот говор беше причина Карлеуша да ја следи од Инстаграм.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris