‘ГИ НАСМЕА СИТЕ ОКОЛУ СЕБЕ’ Вака Северина го добила своето име

28 август, 2021
Severina

Во една српска емисија, пејачката и откри на публиката зошто нејзините родители се одлучиле за ова име

Многу родители избираат уникатни и необични имиња за своите деца, бидејќи, како што велат некои истражувања, имињата честопати кажуваат многу за една личност. Многу светски фаци, но и локални, често ги менуваат своите, имајќи предвид дека многу добро знаат дека на сцената често и треба што е можно понеобично име за да се издвои од морето на „стандардни имиња“ и веднаш да се „разликува од другите“.

Но, Северина немаше потреба да го менува истото со оглед на тоа што нејзините родители биле многу креативни во времето кога и го дале името. Во српското забавно шоу „AmiG show“, таа откри како го добила своето, сега познато, име.

„Моето име некаде значи строгост и правда. Навистина сум таква. Татко ми сакал да ми го даде името Наташа, но мајка ми го обожаваше татко ми кој се викаше Север. Дедо им давал имиња на децата според страните на светот. Верувале или не. Има четири сина – Север, Југ, Исток, Запад, а ќерката – Даница. Сепак, баба ми тоа не го сакала’, откри пејачката во споменатата емисија и додаде:

Така, татко ми добил друго име. Сепак, тој го задржал името Север од непозната причина, и така јас го добив името Северина. Имавме и сосед преку улицата кој се викаше Северин… Но, сепак мислам дека тоа е поради татко ми’, рече Северина и ја насмеа публиката во студиото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi