ГЛАМУРОЗНИОТ СТИЛ НА ОБЛЕКУВАЊЕ НА ПРВАТА ДАМА НА ЈУГОСЛАВИЈА: Во ОВОЈ фустан прв пат се претставила како сопруга на Тито!

3 октомври, 2021
115155_jovanka-broz_ls

„Јованка Броз во боја“ е името на изложбата на облеката на сопругата на Тито, која е отворена за сите посетители на Таковска 10 во Белград. За прв пат, оригиналните парчиња облека на поранешната прва дама на Југославија се пред публиката.

Модниот свет на Јованка Броз конечно ја доби својата боја. 18 автентични фустани, чевли и лични предмети се достапни за секој што сака за момент да биде сведок на гламурот, луксузот и раскошот на начинот на живеење на првата дама.

Изложбата е замислена како мала почит, мал омнибус за начинот на живеење и облеката на Јованка, почнувајќи од годината кога таа за првпат се појави како сопруга на Јосип Броз и завршувајќи со годините на симнување од јавната сцена во 1970 -тите.

Посетителите имаат можност да видат, покрај секој фустан, автентични фотографии од важни настани на кои Јованка Броз се појави со својот сопруг.

Jovanka Broz

Фустанот што привлече посебно внимание беше фустанот во кој таа за прв пат се претставува како сопруга на Јосип Броз Тито, која сведочи за сериозна етика за почитување на протоколот и кодексот на облекување, каде што се среќава со Ентони Еден и се претставува како сопругата на Тито.

Ги следеше светските модни трендови, но го изгради и својот личен, префинет и гламурозен стил – препознатлив по облеката прилагодена на телото, отвореното деколте, нагласениот струк, со скапоцен, но пристоен накит.

Може да влезете во модниот свет на Првата дама на Југославија секој ден до 30 -ти ноември.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris