Ја отпеа „Tugo, nesrećo“ во 1988, а денес е еден од најбараните пејачи познат по гитарата и прекрасниот глас!

11 август, 2021
2ebdf2ce0d24e033024d1c565cd868577c6d4b12

Џенан Лончаревиќ е еден од најценетите музичари на Балканот, кој не ја загуби главата откако се здоби со слава, па многумина велат дека е славна личност која е „ретко нормална“.

Познат по својот музички талент

Како поп пејач, неговиот најголем адут е неговиот глас и музички талент, а видеото што почна да кружи по социјалните мрежи докажа дека е така од самиот почеток.

Имено, на 13 -годишна возраст, младиот Џенан гостувал во познатата емисија „Muzički tobogan“ кај Миња Субота.

По тој повод, тој се појави со гитара и ги воодушеви сите со својот глас, додека го пееше познатиот хит на Crvenа jabukа, „Tugo, nesrećo“ од 1987 година.

Оваа снимка ги врати луѓето во детството, па со ентузијазам ја коментираа изведбата на Џенан: “Роден е со гитара и микрофон. Честитки”, “Колку е убаво ова, Џенан, нашата легенда, еден од најдобрите пејачи на денешницата” , “Како неговиот глас од момент на момент да ме потсетува на денешниот. Браво, секоја чест”, “Додека се опушта во втората строфа, пее точно подобро и повнимателно, иако првиот го испеа многу добро со оглед дека беше мало дете, а денес е еден од најдобрите на Балканот и пошироко, каква чистота на гласот и како пее, срцето на човекот му се крши, да живее Џено уште 100 години и да ни ги пее неговите хитови “, се само некои на коментарите за поддршка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi