КАКВА УБАВИЦА: Ретка фотографија од мајката на Лепа Брена, неверојатно е колку се слични

29 август, 2021
lepa-brena

Каква мајка, каква ќерка, барем така велат некои стари поговорки, и дека во неа има малку вистина најдобро го докажуваат легендарната пејачка Лепа Брена и нејзината мајка Ифета Јахиќ, која почина пред точно седум години.

Мајката на Брена никогаш не сакала премногу камери и рефлектори, па затоа и за време на најголемата популарност на култната пејачка, Ифета се криела од љубопитните погледи на странци.

Сега, на социјалните мрежи се појави ретка фотографија на која Брена позира со својата мајка, а споменатата објава омекна многу обожаватели.

„Слика и прилика на нејзината мајка. Гледам на кого ја „собравте“ убавината. Беше прекрасна“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Ифета никогаш не сакаше премногу да одговара на новинарските прашања, но во една прилика откри неколку детали за нејзиниот наследник.

„За вас можеби е Брена, но за мене тоа е Фахретица. Името го доби по сестра ми, а таа го наследи талентот од нејзината баба, мајка ми “, рече таа еднаш за Пулс.

Лепа Брена неодамна во интервју за Story.hr откри дека одржува витка линија. „Мајка ми отсекогаш била витка, мислам дека се работи за генетика.

Татко Абид и мама Ифета имаа феноменална линија. Веројатно сум на татко ми кој секогаш јадеше умерено. Оваа самоизолација ми овозможи да избегнам храна по 16 часот.

Морам да признаам дека на почетокот ми беше тешко да избегнам вечера, но со текот на времето моето тело се навикна на тоа, така што се стана полесно. Не знаев дека оваа диета се вика автофагија и дека е нешто ново и модерно. Следам се за исхраната и сакам да се едуцирам кога станува збор за храна што стана уметност во денешно време “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi