Мика Алексиќ ја снимал свадбата на Аркан и Цеца: Професорот кој е обвинет за силување ја режираше „свадбата на векот“!?

17 јануари, 2021
ceca-arkan.jpeg

Имаше невиден интерес кај јавноста. Актерката Милена Радуловиќ ја потресе Србија со признанието во кое го обвини професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ за силување, а токму тој ја сними свадбата на Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан, која многумина ја нарекоа „венчавка на векот“.

Цеца и Аркан се сретнаа на 11 октомври 1993 година, на одбележувањето на Денот на српската доброволна гарда во Ердут, а на 19 февруари 1995 година тие го кажаа судбоносното „да“ во црквата на Светиот архангел Гаврил и се венчаа според старите српски обичаи.

Имаше невиден интерес кај јавноста. Актерката Милена Радуловиќ ја потресе Србија со признанието во кое го обвини професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ за силување, а токму тој ја сними свадбата на Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан, која многумина ја нарекоа „венчавка на векот“.

Цеца, во тоа време Величковиќ, беше меѓу најголемите музички sвезди, како што е и денес. Нивната венчавка предизвика невиден интерес кај јавноста, а снимањето на венчавката го организираше режисерот Мирослав Мика Алексиќ, некогаш наградуван директор на државната телевизија, кој се сретна со Аркан неколку години порано, кога го овековечи командантот на Српската доброволна гарда во Тења. Алексиќ ја снимаше свадбата со пет мобилни фотоапарати, што во тоа време беше незамисливо. Беа снимени вкупно околу 30 часа материјал, од кој подоцна беше направена 90-минутна касета.

Актерката Милена Радуловиќ го обвини Алексиќ за силување, изјавувајќи дека таа тогаш имала 17 години и отишла во неговото училиште за глума, а многу колеги и јавни личности застанаа покрај неа. Исто така, Анастасија Ражнатовиќ објави дека кратко време ја посетувала и оваа школа за глума.

“Како некој што кратко време го посетувал тоа училиште како дете, не е доволно да се каже дека сум згрозена и шокирана. Поддршка за храбрата Милена и сите девојки што ја поминале оваа голгота!”, рече таа на Инстаграм.

Осомничениот Мирослав Мика Алексиќ ќе биде изведен во Вишото јавно обвинителство во Белград со кривична пријава во понеделник, 18 јануари, по обвинувањата што ја згрозија јавноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris