„Никогаш не би го носела она што го носи и мајка ми“: Анастасија Ражњатовиќ искрено за стилот на Цеца

1 септември, 2021
41744_ceca-i-anastasija-raznatovic-milos-nadazdin_f

Иако мајката на Анастасија Ражнатовиќ е пример во се – од животот до кариерата, во една работа таа се уште не се согласува со неа, и не би тргнала по „нејзините стапки“.

Имено, станува збор за стилот, поточно за фризурата што Светлана Цеца Ражнатовиќ ја носеше во текот на својата децениска кариера.

Уште кога беше на сцената, Цеца експериментираше со модни стилови, како и фризури, а едно од најхрабрите изданија беше во деведесеттите години, кога беше шишана кратко.

Од друга страна, нејзината ќерка Анастасија, која тргна по стапките на нејзината мајка кога е во прашање работата, не сака да го менува стилот, особено кога станува збор за долгата коса, која стана нејзин заштитен знак.

“Навистина ми се допаѓа долга коса. Ми се допаѓа должината до рамената и би ја носела. Сепак, никогаш не би ја скратила косата, како што правеше мајка ми во деведесеттите години. Тоа нема да ми стои добро”, изјави Анастасија за „Ало“. “, И додаде дека нејзиниот физички изглед многу ѝ помага во кариерата.

„Верувам дека мојот изглед значително влијае на мојата кариера, бидејќи ние што се занимаваме со јавна работа треба да се грижиме за себе, да изгледаме добро и да се грижиме за телото и лицето“, завршува младата пејачка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi