Нивната љубов беше ШОК за сите: Еве како се запознале Северина и Игор Којиќ?

10 август, 2021
198417_severina-i-igor_ff

Веќе извесно време регионалните медиуми шпекулираат дека бракот на хрватската пејачка и српскиот фудбалски менаџер не цвета, и со години важеа за најхармоничен пар во светот на славните.

И покрај разликата од 15 години, Северина и Игор Којиќ изгледаа заљубено до уши, пресреќни и многу хармонични од самиот почеток на врската, која ја крунисаа со брак во ноември 2015 година.

Веќе некое време не сме ги виделе заедно, поради што медиумите шпекулираат дека нивната среќа е при крај, но долго време се однесуваа како нивната врска да е неуништлива. Јавноста дозна за љубовта на Северина и Игор кога хрватската пејачка во интервју ги потврди гласините дека е во врска со синот на пејачот Драган Којиќ Кеба, а набргу потоа тие го кажаа судбоносното „да“.

<p>Već neko vreme regionalni mediji spekulišu da u braku hrvatske pevačice i srpskog fudbalskog menadžera ne cvetaju ruže, a godinama su oni važili za najskladniji par u svetu poznatih</p>

Многумина се интересираат како започнала нивната љубовна приказна, и како што изјави пред неколку години естрадниот менаџер и добар пријател на Северина, Едвин Софиќ, тој е главниот „виновник“.

– Игор беше мој пријател, а со Северина веќе одамна сум семејство. Мило ми е што нивната врска заврши со брак – изјави тој за хрватските медиуми пред неколку години.

<p>Već neko vreme regionalni mediji spekulišu da u braku hrvatske pevačice i srpskog fudbalskog menadžera ne cvetaju ruže, a godinama su oni važili za najskladniji par u svetu poznatih</p>

Наводно, Софиќ, кој има пријателски односи со многу српски и хрватски музички sвезди, го однел Игор на концерт на Северина во центарот „Сава“ и го однел во бекстејџот за да се запознаат. Како што пишуваа хрватските медиуми, таму се родиле првите симпатии, а наскоро започнала љубовта за која се уште се зборува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi