Поклонува скап ФУСТАН: Севе се ослободува од фустанот што го носеше за време на идилата со Којиќ

18 јануари, 2021
severina-i-igor-830x0

Игор, во меѓувреме, посетува манастири

Хрватската пејачка Северина Којиќ (48) реши да донира тиркизен фустан од хрватската дизајнерка Матија Вуица, кој го носеше на Малдивите, каде минатата зима беше со сопругот Игор Којиќ (33).

Севе и Игор во тоа време сè уште беа во голема љубов. Сега, тие не се виделе, тврдат нивните соседи, од април минатата година, иако тие се на хартија сѐ уште се во брак.

– Време е еден од најубавите фустани од мојата гардероба да влезе во вашата гардероба – напиша пејачката на својата социјална мрежа и ги воодушеви своите следбеници.

Во меѓувреме, пејачката летово беше на крстарење со младиот винар Томислав Воштиниќ (38), кого наводно го претставила како свој телохранител во тоа време. И додека Сева претежно ги игнорира приказните за себе, тогаш таа веднаш негираше дека има нешто повеќе од пријателство меѓу неа и Воштиниќ.

Севе го донира фустанот што го носеше за време на идилата со Игор, а фокусот му е на фудбалот. Откако наводно се оддалечил од пејачката, Игор се вратил на својата стара работа – фудбалски менаџмент.

Паралелно со Северина, со кого сè уште се следи на Instagram, тој објави Story во кое жали за времето кога било можно да се оди на фудбалски натпревари.

Во меѓувреме, Игор посетува манастири, а Севе се фрли на снимање на нов албум во кој, рече раководителот на проектот Филип Милетиќ, пее и за наводни љубовни проблеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris