Се разгоре војната меѓу Брена и Весна Змијанац: Ривалството кое трае со децении кулминираше, се тркаат којa попрво ќе закаже концерт?

29 мај, 2021
196729_lepa-brena_f

По закажувањето настапи избувна конфликт меѓу пејачките?

Како што дознаваат медиумите, војната меѓу Весна Змијанац и Лепа Брена повторно се разгоре, а овој пат причината се настапи и концерти во Бугарија! Имено, обете пејачки се таму и тие се толку популарни и многу луѓе ги сакаат, па нивните менаџери сега се тркаат кој повеќе датуми да ќе закаже!

Се тркаат за да закажат повеќе настапи

– Весна веќе пееше во Бугарија затоа што мерките околу короната беа олабавени и многу добро помина. Имаше илјадници луѓе, а сите сакаат да настапуваат таму затоа што публиката ги бара, и заработуваат добро – објаснува изворот медиумите и додава:

– Брена наскоро треба да има настап и исто така се очекува, поточно познато е дека ќе забележи и рекордна посета. И бидејќи и двете се барани, не е изненадувачки што нивните менаџери се борат во Софија и се натпреваруваат да закажат повеќе настапи, бидејќи по корона кризата, во интерес на сите е да заработат што е можно повеќе. Секако, Брена и Весна немаат директен судир околу тоа, но штом се инволвирани нивните менаџери, тие исто така се вклучени – заклучи изворот, а конфликтот меѓу двете пејачки трае две децении. Да потсетиме, со години се водеше ривалство помеѓу Брена и Весна затоа што навистина е тешко да се одреди која е поголема sвезда на таа голема Југославија. Потоа, тие еднаш ја прашаа Весна дали ќе направи дует со Брена, на што таа како од пушка рече што не би направила затоа што нема никаква сличност меѓу неа и Брена во однос на сензибилитетот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi