Северина се појави на сцена инспирирана од серијата „La Casa de Papel“: Настапот го започна со ОВАА песна!

12 јули, 2021
muisc_week_festiva__31031__photo_E-Stock_kobra-e1608804570634

Пејачката Северина имаше настап во клуб на Браш, а нејзиниот стајлинг предизвика посебно внимание.

Имено, таа и целиот нејзин бенд се појавија на сцената инспирирани од серијата „La Casa de Papel“ и воодушевија многумина.

Тие носеа црвени комбинезони, качулки и маски со ликот на Салвадор Дали, а пејачката го започна настапот со стиховите „Ова ќе биде добра ноќ, имам чувство“.

Публиката пееше заедно со неа, а тие не престануваат да го коментираат ова необично издание на убавата пејачка на социјалните мрежи.