‘СО ПРИЧИНА СЕ ДЕЛ ОД МИНАТОТО’ Јелена Розга проговори за нејзината врска со Хаузер и Пажанин

28 април, 2021
розга хаусер

Пејачката Јелена Розга (43) со години се бори со неколку тешки дијагнози, а во интимен разговор со Глорија ги откри деталите од нејзината борба. „Деновите пред да почувствувам дека нешто не е во ред, мислев дека е стрес и замор затоа што беше јануари, а претходната година ми беше исклучително тешка“, започна пејачката откривајќи како било на денот кога и беше дијагностицирана тахикардија имаше чувство дека ќе се онесвестуи од силата со која срцето ѝ чукаше.

Јелена беше на бета блокаторска терапија во последните три години, а мора да носаи холтер еднаш на секои три месеци. Таа открила проблеми со срцето во моментот на ненадејниот напад.

Таа претходно зборуваше за проблеми со тироидната жлезда, кои ги откри пред петнаесет години. Поради својата тироидна жлезда, таа е на хормонска терапија, која ја зема секој ден.

„Очните капаци, очите, устата можам да бидам целосно непрепознатлива“
Поради нејзината дијагноза, не е секогаш лесно ниту за нејзините пријателки. „Ние двете се бориме. Понекогаш е потешко да се живее со неа, понекогаш полесно. Најлошото е всушност за моите пријатели затоа што го менувам расположението. Кога сум нервозна, секогаш им велам: „Тоа е мојата тироидна жлезда“. „Не ги препознавам моите раце. Па, тоа е најмалку важно затоа што секогаш можеш да ги скриеш рацете, но моите очни капаци, очи, уста можам да бидам потполно непрепознатлива “, рече пејачката, чија здравствена состојба секако не ја искористи фактот дека со текот на годините имала и проблеми со мажи кои се опседнувале со неа и за кои таа морала да побара заштита.

За врските и мајчинството
Оваа пејачка со години успешно ја чуваше својата интимност, а медиумите најмногу пишуваа кога дознаа дека е во врска со познатиот виолончелист Сјепан Хаузер. Врската не траеше долго, а парот никогаш не зборуваше за поранешната врска.

„Сакам да кажам дека она што било во минатото припаѓа таму со причина, затоа луѓето што се дел од моето минато и приватни и професионални, таму и ги оставам. Не размислувам за такви работи. Јас секогаш гледам само напред “, беше единствениот коментар што го имаше за неуспешната врска.

Сепак, иако Јелена никогаш не сакаше ништо да потврди или негира, почна да и се приврзува друго име, тоа на славниот готвач Иван Пашанин, но додека таа имаше значаен коментар за Хаузер, таа одлучно рече дека Пашанин е долгогодишен познаник .

„Додека не слушнете такво нешто од мене – останува на измислените вести. Го познавам Иван многу години, живееме во ист град и често се среќаваме на кафе, рече Розга, која исто така призна дека мајчинството е неисполнета желба за која се уште се надева дека ќе се оствари “, заклучи пејачката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi