Совршен стајлинг за ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ за кој ќе се зборува! Еве како изгледаше пејачката Гоца Тржан

11 јули, 2021
85b57221227a12c4d919dc2f2161bfc898d66e37

Популарната српска поп-пејачка Гоца Тржан, судејќи според фотографиите, со годините изгледа подобро и помладо, особено кога е придружувана од сопругот Раша Новаковиќ. Имено, иако го прослави својот 47-ми роденден пред само два дена, Гоца Тржан изгледаше безвременски на синоќешниот црвен тепих во Бања Лука, каде четвртиот ден по ред се одржа Првиот меѓународен музички фестивал.

Пејачката Гоца Тржан носеше краток црн фустан на црвениот тепих, сличен на фустан-јакна без ракави со тенок појас што навистина ја истакнуваше нејзината тесна половина и совршената линија. Покрај тоа, како и големата музика и холивудските sвезди, таа носеше долги обетки со кристали и сандали изработени од истите кристали со тенки ремени, особено совршени за црвениот тепих.

Инаку, Гоца Тржан е позната по учеството на повеќе фестивали и повеќе пати изјави дека е вечен губитник на фестивалот, но дека нејзините песни стануваат хитови по фестивалот.

Во 2004 година, на фестивалот Sunčane skale, таа се претстави со песната „Haljina“, со што и го донесе второто место на табелата, но прво место на сите топ листи, а потоа во 2005 година шокираше многумина со својата песна и провокативна изведба на Радио фестивал каде настапи со песната „Hormoni“, а во 2006 година го освои третото место на истиот фестивал со песната „Hotel“.