Српскиот актер го коментираше Новак Џоковиќ: Дали овој пат Андрија Милошевиќ претера? (ВИДЕО)

11 јули, 2021
novak

Реакцијата на актерот откако Џоковиќ го освои Вимблдон

Новак Џоковиќ уште еднаш докажа дека е најдобар во историјата, освојувајќи го Вимблдон, а актерот Андрија Милошевиќ му честиташе во негов „стил“.

Имено, Андрија Милошевиќ го искоментира српскиот тенисер на необичен начин додека држеше говор по освојувањето на Вимблдон. Дали актерот малку претера? Заклучете сами:

– Новак, на крајот, да те прашаме за човекот што го спомна – преведе Андрија.

– Тоа е голема легенда, како што сум најдобар во мојот спорт, така е и тој во неговиот, голем театарски актер, голем крал, секогаш помислувам на него, Андрија Милошевиќ! Браво! – Милошевиќ го интерпретираше говорот на Џоковиќ.

– Андрија, легендо, луд ли си. Нека не ти е глупаво што го држиш тој послужавник – Андија го пренесе разговорот помеѓу Џоковиќ и италијанскиот тенисер Матео Беретини, кој загуби во финалето од српскиот тенисер.

– Благодарам, брату, уште еднаш што ме спомна, легендо! Честитки за најголемиот на сите времиња! – му рече на Андрија на Џоковиќ.

– Неверојатно е што тој секогаш се сеќава, „И твоето име се слуша од трибините“, „Честитки за Новак, но и за Андрија“, „Еден е Ноле, но и Андрија“, „Крал беше, крал остана “, се некои од коментарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi