Тие се КРАЛИЦИ НА ФОТОШОП: На сликите од Инстаграм немаат ниту една мана, но реалноста е поинаква! (ФОТО)

6 февруари, 2021
Poznati-fotosop-Maja-Berovic-Dara-Bubamara-i-Jelena-Karleusa

Фотошоп стана толку популарен во ерата на социјалните мрежи што на фотографиите од Интернет веќе не може да им се верува. Го користат познати личности од целиот свет, па затоа нашата сцена не е исклучок, а еве го победничкото трио – Дара Бубамара, Јелена Карлеуша и Маја Беровиќ, кои отидоа најдалеку во фотошоп перфекционизмот.

Главните трендови се затегнување на пределот околу очите, стеснување на лицето, зголемување на усните и намалување на носот, преобликување и разредување на телото.

Дара користи Фотошоп за корекции на лице и тело, па да не имавме можност да ги видиме нејзините сурови фотографии, можеби ќе верувавме дека има долги нозе, стомак на бодибилдер и лице исто мазно како бебе. На неодамнешните фотографии од плажата во Дубаи, можеме да ја видиме најновата визија на Дара за сопствениот изглед, а исто така ви ги прикажуваме и вистинските фотографии.

Маја Беровиќ вежба неуморно, па не мора да го „рафинира“ своето тело со компјутер, но затоа сака да си игра со лицето. Кога ќе ги споредиме нејзините необработени и обработени фотографии, забележуваме толку многу разлики што можеби дури и не би ја препознале доколку не знаевме која е таа.

Јелена Карлеуша отсекогаш привлекувала големо внимание со своите привлечни фотографии и необичен стил. Сепак, таа користи и една од апликациите за обработка, која целосно ги менува нејзините црти на лицето, а со стеснување и исправување изгледа како Барби. Покрај тоа, иако видно изгубила тежина, Ј.К. сè уште нема совршена линија, како што имаше пред десет години, па сака да изедначи нерамномерност на своето тело во Фотошоп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi