“Важна е само една работа”, се огласи Данијела Родиќ, откри што мисли за снаите, но и која баба повеќе се грижи за Жељко!

11 февруари, 2021
danijela_rodic_bogdan_rodic__220508__photo_E-Stock_blank_400x0

Данијела Родиќ, мајката на Бојана, зборуваше за раѓањето што го чека нејзината ќерка со Мирко Шијан, синот на пејачката Гоца Божиновска.

Бојана ќе се породи во приватна клиника во центарот на Белград, каде беше породена и нејзината сестра Богдана, која во јуни минатата година го доби синот Жељко со Вељко Ражнатовиќ.

Раѓањето, како што се наведува, ќе чини 4.000 евра, бидејќи ќе има посебен апартман, а засега е неизвесно дали Мирко Шијан ќе присуствува на породувањето.

Планираа да се венчаат уште пред да забремени Бојана, меѓутоа, поради пандемијата на вирусот корона, тие мораа да ја одложат венчавката. Тие сè уште размислуваат дали ќе ја официјализираат својата врска само пред матичарот, пред Родиќ да се породи во септември или ќе чекаат да падне пандемијата, за да можат да имаат голема венчавка.

-Мирко и Бојана требаше да се венчаат веќе, но поради короната, сè беше поместено. Сега е најважно дека таа добро ја поднесе бременоста и бебето да биде добро, да напредува убаво. Лесно е за забава. Сите сме среќни што имаме уште едно бебе, па свадбата е помалку важна за нас. Бојана не е захтевна трудница, а Мирко е одлично момче, па затоа и е угодно – рече Данијела Родиќ за споменатиот труд.

Данијела истакна дека е презадоволна од изборот на своите ќерки, како и дека Цеца Ражнатовиќ и Гоца Божиновска се одлични сватици.

-Имам одлични сватици! Не можам да кажам што е подобро, не правам разлика меѓу нив. И Цеца и Гоца се одлични за мене! И, она што ми е најважно е да се грижат правилно за моите ќерки, исто како и нивните синови. Цеца сега нема настапи, а јас работам многу, па затоа е повеќе со Жељко. Иако, сите се обидуваме да помогнеме. Кога Богдана е со нив, Цеца редовно се грижи за бебето, а јас кога ќе дојдат во Тител. А, Гоца ќе биде повеќе со неговиот внук отколку со мене, затоа што тој ќе живее со нив. Но, сите ние сме тука да скокнеме: мојот сопруг, третата ќерка и јас – истакна Даниела.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi