ЗНАЕМЕ ЗА КРИСТИНА! Откриено е на којa познатa водителка е посветена песната на Здравко Чолиќ, нема да верувате за кого станува збор! (ФОТО)

17 февруари, 2021
91295019_204761527522085_3690460544692649984_n_1000x0

Таа истакнува дека познатиот славен пејач ѝ го кажала тоа лично во една емисија

Иако обично се истакнува дека единствената песна на Здравко Чолиќ што е посветена на вистинска личност е всушност „Една зима со Кристина“, а тоа е Кристина Ковач, ќерката на авторот на оваа песна, Корнелија Ковач, водителката тврди спротивно.

Имено, Рушка Јакиќ открива дека познатиот пејач ѝ посветил една песна на неа.

– Здравко Чолиќ ми ја посвети познатата песна Ружица, Ружо, Рушка. Тоа ми го кажа лично во емисија во која заедно гостувавме. Она што е смешно е што Марина Туцаковиќ го напиша текстот, а Корнелија Бата Ковач ја напиша композицијата, па тогаш не знаевме дали Марина ми го посвети текстот или Бата музиката- изјави Рушка.

Сепак, тоа е далеку од едно уметничко дело инспирирано од Јакиќ.

– Излегов и во познатата книга „Поради нив“, многумина ги загубија главите на Слободан Савиќ. Многу познати мажи останаа без глава по мене, не сакам да откривам кои се тие, можеби тоа ќе го откријам некаде во мојата автобиографија – додаде водителката.

– Еден од нив беше славниот југословенски фудбалер Милош Милутиновиќ, но никогаш не бев свесна колку мажи освојував – заклучи Рушка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi