Овде нема страв од корона: Ова е прекрасниот остров Занзибар!

3 март, 2021
зани

Ние сме желни за многу работи во времето на пандемијата и се чини дека невозможноста за патување беше најтешка за повеќето луѓе. Сепак, постојат места каде што можете да одите сега, а тие се особено привлечни затоа што се синоним за рајот. Тропскиот остров Занзибар е еден од нив.

Сместено е во Индискиот океан, а најголемиот град се вика и Занзибар. Просечната температура во јануари е околу 28 степени, па не е изненадувачки што тоа беше токму изборот на оваа блогерка.

Ана Митриќ имаше доволно волја, но и храброст да замине на пат за времето на короната, па своите искуства ги сподели со своите следбеници на Инстаграм.

Ана заплови во скоро заборавениот свет на патувања и тргна кон Занзибар. Како што сподели во своето искуство, оваа дестинација често се споредува со Тајланд, но затоа Занзибар има поубави плажи.

Таа вели дека ова е дестинација каде нема страв од вирусот корона и дека таа и нејзините придружници носеле маски во трансфери и голема гужва, но дека во принцип ги заборавиле веднаш штом пристигнале на островот.

Бидејќи туризмот е доволно развиен, нема потреба да се грижите за изборот на храна тука. Како што вели, храната постои за сечиј вкус, па можете да јадете локални специјалитети од свежа риба и морски плодови, а за оние кои не сакаат да експериментираат или не се љубители на ваков вид храна, се нудат меѓународни специјалитети.

https://xdn.tf.rs/2021/01/17/zanzibar-1-830×0.jpg

Иако имала среќа што не и требал тест за ПЦР, таа потсетува дека правилото ќе се смени од 2 март и дека ќе му треба или тој или доказот за извршената имунизација против корона вирусот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris