ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ПОВТОРУВА! Градче продава куќи за 1 евро и дава 2.500 евра за реновирање на истите, но има само еден клучен услов!

8 февруари, 2021
20110727_public_shutterstock__Di003117788_1000x0

Градчето Троина сака да привлече луѓе кои претежно се населиле во градовите и сите се добредојдени – и домашни и странски. Куќите се скриени во шумата, со патеки одлични за пешачење и јавање коњи.

Троина е уште еден мал град во Италија, кој започна тренд на продажба на супер ефтини станови и куќи во обид да привлече луѓе да се населат во тој град, како не би се опустошил. Ако сакате да го смените местото на живеење, се исплати да ја погледнете понудата, бидејќи куќите во овој мал сицилијански град се продаваат по цена од 1 евро.

Покрај тоа, купувачите можат да добијат пари за реновирање на куќите.

Градот Троина своевремено се нарекувал „нормански главен град на Сицилија“, а градските власти се одлучиле на овој потег со цел да ги намамат жителите да се вратат во руралните области. Градоначалникот Себастијано Фабио Венеција сака да го врати поранешниот сјај на селото.

Троина може да се пофали со неверојатен панорамски поглед на околните планини. Куќите се скриени во 4.000 хектари шума, со тивки патеки совршени за одење и јавање, толку погодни за туризам.

Во непосредна близина се наоѓа имот каде се одгледуваат магариња и земјоделски производи, а селото е познато по своето прекрасно небо, идеално за гледање на ѕвездите.

Градот ја објави понудата за ефтини куќи во 2020 година, но продажбата на куќи започна кон крајот на јануари. За да учествувате во акцијата, потребно е да се депонираат околу 5.000 евра, кои купувачот ги добива назад кога ќе завршат работите за реновирање на куќата. Условите се еколошки работи за реновирање на енергијата, за што Градот издвои околу 10.000 евра, со средства наменети за реновирање.

– Сакаме што побрзо да го обновиме античкиот урбан амбиент на нашиот мал град – вели градоначалникот, кој формираше тим експерти кои зборуваат неколку јазици и можат да им помогнат на купувачите од целиот свет кои ќе одлучат да купат куќа да решаваат документи и да ги исполнуваат условите за средства.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi