Рај на Земјата: Дали би работеле една година на овој волшебен остров?

8 февруари, 2021
otok

Карипскиот остров Монсерат, кој слободно можеме да го наречеме рај, ги отвори вратите за дигиталните номади, т.е. сите оние кои можат да работат од удобноста на сопствениот дом. Кој сака и може, можеби би можел да размисли да го направи овој остров свој дом за следната година…

Идејата и желбата е да им овозможат на заинтересираните можност да испробаат совршен деловен и приватен баланс, бидејќи тука кога ќе завршите со работа, ве очекуваат егзотични плажи од црн песок и богата културна понуда.

Сепак, нешто треба да се плати. За да аплицирате за дозвола, треба да дадете околу 700 КМ за едно лице или околу 1.100 за семејство до 4 члена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi