Во Јужна Кореја ќе најдете виолетово село, туристите ги привлекува обоеното пристаниште и шарените покриви!

1 март, 2021
qw_400x0

Состојбата со корона вирусот не се подобрува, а регулативите или забраните не му помагаат на туризмот, кој исто така се распаѓа. Село во Јужна Кореја одлучи да привлече туристи на интересен начин. Тие насликаа сè во виолетова боја.

Јужна Кореја се бори со подмолниот корона вирус како и секоја друга земја во светот, обидувајќи се да го оживее туризмот кој е парализиран и скоро уништен со месеци. Селото на островот се разликува од другите главно по виолетовата боја. Тие го избраа тоа заради камбаните кои се исклучително популарни на овој локалитет.


Банвол во Јужна Кореја можеби не беше толку интересен ако не беше обоен во виолетова боја. Насликани се сите 400 покриви на зградата, како и телефонските штандови и многу локални атракции, вклучувајќи го и пристаништето. Кој ќе влезе таму, се наоѓа во некое друго просторно време во кое основната боја е виолетова. Благодарение на тоа, местото станува рај за инфлуенсерите.

Тие први почнаа да сликаат виолетова боја во селото во 2015 година и беше намерна одлука да создадат привлечна островска дестинација. Сепак, островот сега постепено добива популарност, а придонесите на социјалните мрежи рапидно растат.

За време на пандемијата, оваа област беше особено популарна меѓу околните луѓе и повеќе од 100.000 луѓе ја посетија од јуни до август минатата година, што е зголемување за 20 проценти во 2019 година.

Сепак, островот не е првото место што одлучи да ги наслика своите згради и атракции. Ова го вклучува селото Јузар во Малага, кое е обоено со сина боја од 2011 година. Слично на тоа, селото Таичунг во Тајван, кое беше спасено од уривање со староста. Рекорден број туристи привлече и турското одморалиште Кушадаси, кое ги обои своите куќи во сите бои на виножитото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris